Tengeri szárny

Nyugati világ

Merowing

Merowing

A Meroving-dinasztia eredetéről és Rómához való viszonyukról több elmélet is napvilágot látott az utóbbi évtizedekben. Egyesek úgy vélik, hogy a család a Dél-Franciaországban letelepedett zsidó közösség tagjaival való házasságok révén egészen Dávid királyig viszsza tudta vezetni eredetét. E legenda szerint a dinasztia származása folytán elsőbbséget élvez minden más európai uralkodóházzal szemben. A pápaság a hetedik század közepéig úgy tűnik, hogy támogatta a Meroving uralkodókat, ám - körülbelül a kelta egyház függetlenségének felszámolásával egy időben - állítólag egy rivális családdal, a Karolingokkal kötöttek titkos szövetséget. Tény, hogy II. Dagobert király 672-ben bekövetkezett halálát követően - akit a feltételezések szerint meggyilkoltak - a Merovingok már csak formális uralkodói voltak a frank birodalomnak, a tényleges hatalmat kormányzóként a Karoling-család tagjai gyakorolták egészen 751-ig, amikor Kis Pipin formális hatalmától is megfosztotta az utolsó meroving uralkodót, III. Childericet. A Merovingok ettől kezdve eltűntek a történelemből, de a dávidi sarjból származó messiás-király mítosza - nem kis részben az ír hagyományoknak köszönhetően - a mai napig fennmaradt.

A Merovingok
Mer·o·vin·gian
Pronunciation: \ˌmer-ə-ˈvin-j(ē-)ən\
Function: adjective
Etymology: French mérovingien, from Medieval Latin Merovingi Merovingians, from Merovaeus Merowig †458 Frankish founder of the dynasty
Date: 1687: of or relating to the first Frankish dynasty reigning from about a.d. 500 to 751

Mióta?
The earliest known usage of Merovingian in English dates from the 17th century.

A Meroving családfa gyökerei Egyes kutatók szerint a kialakuló világállam legfőbb vezetői a "tizenharmadik vérvonalból" származók lesznek. Ez a "tizenharmadik vérvonal" az ókorba nyúlik vissza, egészen Dan törzséhez. A próféciák szerint ez a törzs az ókori Izrael úgynevezett "fekete báránya".

A dinasztia

481 (vagy 482)-511: Klodvig frank király
. megkérdőjelezhetetlen királyi hatalom az ő idejében
. 496: felveszi a kereszténységet (így őt támogatja a pápa). cél: frank törzsek egyesítése siker. közigazgatás megszervezése (grófságok-élükön grófok). harcol a bajorok, alemannok, frízek, thüringiaiak, Burgundia ellen

Frankok - Száll a madár...

A Merowing családról, amelyből a frankok a királyaikat választották, általánosan mondják, hogy Hildiric idejéig állt fenn, akit leraktak trónjáról, megborotváltak és kolostorba taszítottak a római főpap, István parancsára.
Mint kiemeltem, az ókor végén a frankok felveszik a kereszténységet. Ezt azért találtam fontosnak, mert a kora viking (Sutton-hoo, AD 600) éremleletek még nagyon pogánynak látszanak, noha Merowing eredettel gyanúsítottak.

Date
Date "MEROVINGIAN" was first used: 1694. (references)
Etymology: Merovingian \Mer`o*vin"gi*an\, adjective. {From Merovaeus, the Latin name of king of the Franks.}.

Krivics, vjatics, radomics
The word comes from the medieval Latin Merovingi ‘descendants of Merovich’ (A tenger fia. Csak nem Virakocha rokona?)
Milyen szép liliomos koronát rajzoltak neki! Tiszta magyar...

Futó ötlet: "mero- From the Greek meros, meaning part, a prefix meaning partial or part of."
Na, de mi a MERO-wing ?

Szent farkas
Some points in the discussion about possible non-Germanic relatives and sexual connotations of Merovingian-Latin wargus, Old Norse vargr, German arg, etc. can be clarified.

Más aspektusból
A tremendous amount of intriguing literature has been published on the remote Pyrrenes region of the Meruvingian* Rhedae, otherwise known as the infamous Rennes le Chateaue region. A region that held fascination to the Meruvingian kings and queens.

We use the "U" in MerUvingian deliberately to accentuate the Mt. Meru Buddhist tradition that was imminent amidst them. The slight vowel difference of Merovingian and Meruvingian, at that period in history, their were often much vaster differences in spelling for the same sounds.

a Pomeran-hoz hasonló "Mero=tenger"
párhuzam. ..és akkor a Meroving az "Mero-wing", vagyis "tengeri szárny".

Med alla

NUMISMATICS (Lat. numisma, nomisma, a coin; from the Greek, derived from voµi eiv, to use according to law), the science treating of coins (Low Lat. cuneus, a die) and medals (Low Lat. medalla, a small coin).

A kelta gyűrű-pénzek után a Merovingok vezették be a bizánci mintájú pénzverést. (Mint emlékezünk, a Kárpát-medence "keltái" már a rómaiak előtt pénzérméket vertek. Időszámításunk előtt.)

The Meroving Franks first issued under Clovis I. (481-511) coins recognizably Frankish (solidi and thirds). Royal names first appear on silver and copper under Theuderic of Austrasia (511-534) and Childebert I. of Paris (511-J58). The chief Frankish inscribed coinage is, however, of gold solidi and thirds, from Theodebert I. (534-548), who broke down the Roman imperial prerogative and issued gold with his own name in full, to the beginning of the 8th century.

The Anglo-Saxons began with an imitative coinage similar to the Merovingian, viz. gold, solidi and thirds, and silver sceattas (= treasure, Ger. Schatz) of about 20 grains troy, and stycas (= pieces, Ger. Stuck), first of silver, then of copper. The gold is rare and confined to the south; only two solidi are known, imitations of Honorius, with runic legends on the reverse. The types of the gold thirds, as of the coinage in other metals (which does not begin until the 7th century), are derived more or less directly from Roman. Some of the inscribed sceattas bear the name of London in Roman letters; others, in runes, the names of Epa and Peada (who is perhaps the son of Penda), king of Mercia (d. 655).

Magyar sírvilág

46). Ezt megelőzően, illetve részben ezzel párhuzamosan azonban kimutatható egy rövid fázis, mikor már csupán egyetlen kisfibulát viselnek a nők, de ha mégis párról van szó, azt eltérő típusú darabok alkotják.' Max Martin több frank temető esetében is nagyszerűen mutatott rá erre a folyamatra, melynek során a 6. század első felének négy fibulájából a század végére már csak egyetlen kisfibula - majd később korongfibula - marad, melyet eredetileg a meroving kultúrkörben is mindig párban viseltek (MARTIN 1995, 633-638). Ugyanez a jelenség az itáliai langobard emlékanyagban is nyomon követhető, ahol a részben még Pannoniából levezethető kisfibulák 600 körűlig bizonyíthatóan használatban maradtak, ám azokat a század végén már egyre kevésbé viselték párban (BIERBRAUER 1993. 114, 119, 129-146; MARTIN 1995, 646). A horreumi fibulák tehát nem 568 előtt földbe került darabok - melyet, közelebbről meg nem nevezett példányok esetében a kutatás már korábban is feltételezett (BARKÓCZI 1971, 182; MÜLLER 1989.65)

Láthatjuk, nem csak a "kopt" edények vándoroltak.. amelyek megtalálhatók a longobárd, pannon, rajnai és DK-angliai sírokban. Nem Mercia angoljai. Essex, Sussex..

Csák Árpád a Keszthely-Dobogón 1898-ban feltárt hatvannégy sír egyikében egy olyan kőbetétes.
kétségtelenül 7. századi, nyugati germán típusú bronz korongfibulát talált (KUZSINSZKY 1920, 146. ábra), mely példány meroving megfelelői közismertek (THIEME 1978. 418-420)

Érdekességnek megjegyzem, hogy számos kutató Nagykárolynak tulajdonítja a KRLS szignót, amely feltehetően a "kurulis" hangtalanul.

Az "Anjou-liliom"

A fleur de lys (franciául többes számban: fleur de lis) a monda szerint a korai középkorból ered. Francia legenda szerint a liliom már a Meroving dinasztiából származó Chlodvig (magyar átírásban Klodvig) király (481-511) óta a francia (ill. frank) királyok virága. Mikor Klodvig megkeresztelkedett, angyal nyújtotta neki az ismert legenda szerint a liliomszálat a szent olajjal együtt.

Karoling

Frank ugorok
Mint látjuk, számos Karol uralkodó volt a frankoknál. Talán ezért is lett a KAROL névből KOROL (király) a frank utódállamokban. Legalább is a finnugorászatban.

741. év. Károly majordomus meghalt.
742. év. Amikor Carlomann és Pippin majordomusok hadsereget vezettek Hunald aquitániai herceg ellen, elfoglalták a várat, amelyet Luccasnak neveznek; és ezen az úton osztották meg egymás között a Frank Királyságot azon a helyen, amelyet Vetus-Pictavisnak hívnak. Ugyanebben az évben Carlomann feldúlta Alamanniát.
753. év. Ugyanebben az évben István pápa Pippin királyhoz jött abba a villába, amelyet Carisiacusnak (Quierzy) neveznek és azt sugallta neki, hogy őt és a római egyházat védje meg a langobárdok támadásától…
az Anjou-liliomot, mint címert kishazánkban szinte csak a Győr-nemzetség leszármazói használták középkori heraldikánkban, és Anjou királyaink alatt is csak azok, kiknek ők, mint saját címerüket különös királyi kegyből adományozták...". Későbbi heraldikánkban is ritkán kért és ritkán adományozott címerkép. Csak Kassa város nemesített polgárainak címereiben látjuk, emlékeztetőt szülővárosukra, családjuk bölcsőjére, mely azt még 1369-ben kapta különös királyi kitüntetés jeléül címerébe Nagy Lajos királytól.

Hóman

AZ utolsó erőskezű Meroving, I. Dagobert halála után (639) még több mint egy kerek századig (751) Klodvig királyi vére uralkodott a frank birodalmon. A hatalomból azonban nem maradt meg számukra más egy-két külsőségnél. Trónuson ültek, hosszú hajat hordtak királyi nemzetségük jeleként, követeket fogadtak, de igazában véve ezzel ki is merült uralkodói ügykörük. A politikai élet tényleges ura nem a király volt, hanem a nagybirtokos arisztokrácia, mely rövidesen minden valamirevaló közméltóságra és hivatalra rátette a kezét. Hatalmukat mi sem domborítja ki jobban, mint az a körülmény, hogy az ország kormányzásának legfőbb "miniszterét", a maior domus-t, tulajdonképpen a nagyok jelölték ki, természetesen vezéreik közül.

Karol ing
A keresztény templomokkal mindig párosult a temető, tehát az elmélet azt diktálná, hogy ahol Karoling templomok vannak, ott Karoling síroknak is kell lennie. Ám ez még sem így van, és a kevés számú sír, amit Karolingnak mondanak zavaróan elenyésző a történelmi ismereteink tükrében. Még zavaróbb lehet ha figyelembe vesszük a nagynevű német professzor Joachim Henning szavait: "A teljes VIII. század és a IX. század elejéről a Karoling településfejlődés nyomon követése rendkívüli nehézségekbe ütközik és még ijesztőbb mikor azt látjuk, hogy Franciaországban és Németországban a szakemberek ez helyett nagy méretarányú Meroving településeket tárnak fel mindenfelé. A jól szervezett Meroving falvak hagyatéka mellett még leletgazdag Meroving temetőket is feltárnak, mint pl. Laucheim (Baden-Württemberg)".

kisbíró

A frankok mitikus történelmével foglalkozó francia történészek a szikánok II. csoportjaként azonosítják, illetve pannóniai szikamberekként tartják számon ezt a népágat. A fent említett Jean Lemaire mester a belga krónika írója a geldriai frankokat a magyarországi bryce-ektől (Bryces de Pannonie / ejtsd: brisz) - ez a szikamber népnév egyik változata - származtatja;

Nem rokonai a BRItonoknak.

Párhuzamok

Magyarországon is jól ismert leletek az ún. S-alakú fibulák, a VI. század első feléből. Ezek párhuzamait Normandiában is megtalálni, velük foglalkozik Ch. Pilet tanulmánya a kötetben, alapos tipológia - időrendi feldolgozással. Ez a nem olcsó divatcikk a frankok révén jutott el Normandia területére, talán már az V. század végétől kezdve, és ott jellegzetes "keleti" színt jelentett.

Muzeális

A végtelenben találkoznak

A Gáván eltemetett gepida nemesasszony ékszereinek egyik része (gyöngyök, csüngők) az 5. század harmadik negyedében az erdélyi fejedelmi központ környezetében készülhetett. Fibulája és övcsatja italo-pannon stílusjegyeket visel magán, és az 5. század harmadik negyedéből származik, ma korukat inkább a század második felére-utolsó harmadára teszik.

A kora feudális gepida állam székhelye a 6. század középső harmadában - bukásukig - Sirmiumba került, ezt az uralkodó nevével ellátott saját verésű pénzeik bizonyítják. A gepida királyság területén élő népek anyagi és szellemi műveltsége sok szállal (tárgytípusok, temetkezési szokások) kapcsolódik a germánság többi népéhez, a Kárpát-medencétől az Atlanti-óceánig terjedő, a 6. századra kialakult Meroving-civilizációhoz. Míg a gepida sírokból előkerült néhány tárgy (főleg ékszer, illetve fegyver) a közelebbi és távoli germán népekkel (pannoniai langobárdok, itáliai osztrogótok, skandinávok, türingek, alamannok, frankok) fenntartott személyes kapcsolatokra utal, addig a Bizánci Birodalommal kereskedelmi kapcsolatokat feltételezhetünk (övcsatok, keresztek, gyöngyök stb.).

A fibulacsoport az osztrogót fibulákkal mutat rokonságot. A spirál indadísz végletesen leegyszerűsített formája az apró S formájú minta vagy a vonal-kör minta (Szentes-Nagyhegy 5. és 64.). Különleges díszítésmódok: teljes madáralak a tűlemez alsó végénél (Magyarország), szembefordított madárfejek a tűlemezen (Nagyvárad/Oradea), cikáda formájú kőberakás a tűlemez állatfejének helyén ("Bökénymindszent", Szentes-Nagyhegy 8.), a rugólemez madárfejekből álló gombdísze ("Bökénymindszent"). Előfordul a négyszögletes rugólap is (Tiszafüred, Bocsár/Bocar [Szerbia]).

Vándorok

A csonkolt marhakoponyás temetkezések elterjedési területe. A szalagfonat-díszítés Meroving-kori párhuzamai.

A somogyvári bencés monostor temploma
A monostor faragott kőanyagával Dercsényi Dezső, Marosi Ernő és Levárdy Ferenc foglalkozott. Dercsényi az 1. periódushoz sorolta a Szent Egyed miséje elnevezésű faragványt, és közvetlen párhuzamát a milánói S. Ambrogio-szószékben, valamint a veronai S. Zeno SS. Lucilio-Lupicino-Crescenzio szarkofágjának díszítésében látta. A lombard díszítőművészetre jellemző zsúfolt keretezés figyelhető meg itt is: növényi szár, toboz, indák közt madarak, ami az arbei oszlopfőkkel, a pomposai apátság átriumával, a páviai S. Stephano-, S. Michele-templomok, Magyarországról pedig az óbudai prépostság díszítésével mutat rokonságot.

Karoling építészet
Bár több szegyh. alapításának írott adatai az 5. sz-ból valók, a későbbi átépítések, bővítések következtében ezekből az épületekből, a vienne-i Szt Péter-baz. kivételével, semmi sem maradt ránk. Kisebb méretű emlékek a 628: alapított jouarre-i kolostortp., a 7. sz. grenoble-i Szt Lőrinc-sírkpna, a frejus-i, poitiers-i, vénasque-i keresztelőkpnák, melyek centrális elrendezése itáliai óker. épületekre emlékeztet. Ha e korszakba sorolható a clermont-i katedrális kpnákkal körülvett kettős apszisa, akkor a karoling építészet e sajátosságának is itt lehet a gyökere. Helyi sajátosság a négyezeti torony, a főhajó és kereszthajó találkozása fölé eleinte fából emelt torony (Tours, St. Márton-baz., nantes-i, clermont-i katedrálisok). - A karoling kor (751-987) centrális épülete a 806: fölszentelt Germigny des Prés pilléres, négyzetes, görögkereszt alaprajzú tp-a, melyhez 3 oldalon patkó alakú, a 4. oldalon három apszis járult. Ezt az elrendezést feltehetően gör. származású építtetője, Theodulf orléans-i pp. hozhatta az örmény építészetből. A római T alakú oszlopos bazilikára a 775: fölszentelt St. Denis-tp. a példa. A karoling műv. messzire kiható kezdeményezései közül a St. Gallen-i alaprajzon föltűnő kettős szentélyű tp-típus fr. földön a besançoni katedrálison (9. sz. eleje), a reimsi St. Remi-n (852: sztelték), az auxerre-i, nevers-i, verduni szegyh-on található meg. - A ném. sajátosságnak tartott Westwerk, a tp. Ny-i részének kétszintes megoldása, melyet a külsőn tornyok kísérnek, fr. földön jelent meg elsőnek. Őstípusának az elpusztult centulai St. Riquier-tp-ot tartják, melyet 790: Angilbert apát kezdett építtetni s 799: szenteltek föl. A karoling korszakban fr. földön alakult ki a gazdagabb kiképzésű szentélymegoldás is. E fejlődés első lépése külső kripta, melyet boltozott folyosóval kapcsoltak a tp-hoz (St. Denis, 775). Tisztán követhető a fejlődés a Loire-torkolat egyik kis szigetén, Deas-ben, ahol a 814-19: épített háromhajós, félköríves apszissal záruló pilléres baz-t a szerz-ek a normann támadások miatt elhagyni kényszerültek, s a másik szigeten fölépítették a St. Philibert de Grandlieu-tp-ot, külső kriptával, melyet a mellékszentélyből lehetett folyosón megközelíteni. A zarándoklatok növekedésével a kriptát 5 kpnával bővítették. A szentélykörüljárós, kápolnakoszorús csarnokkripta nyomán alakult ki a hasonló elrendezésű apszisképzés (Tours, Szt Márton-baz., 903-18), mely a román stílus korában mint fr. szentélytípus rendkívül jellegzetes volt.

Tours-i Gergyely után szabadon
NagyKároly palotakápolnája. Sokat tanultak tőle az arab építőmesterek. /Cordoba, nagymecset/
Angol szemmel

Másolatok
Azonosítatlan
..mint az USA zászlaja. Sávos.

Árpád északon
Figyeljünk fel az Árpád-sávos vitorlásokra! Jobb helyeken HÉT pajzs van a hajó oldalán! Coat of arms of Saare County, Estonia. (Fásítási hónap...

Árpád irigykedne
Jami-Ul-Alfar Mosque. Szent Lan Föld. (Ceylon)

Traditional 14th century German house in Bacharach :
Italia

Arabesque:
(Griffes)-Indás:
Svájc, 15.sz.

Window detail, Madonna dell’Orto, Cannaregio
This is typical of Venetian Gothic work. Although this is a standard Gothic arch, it is finished in a typically Venetian manner, with striped red and white edging, and an elaborate mixture of quatrefoil and trefoil tracery work.

Egyiptom koronája Vörös és fehér

Aachen

Nyugat-Európában a római császárság bukása után számtalan népcsoport megfordult. Közülük a frankok királysága bizonyult a legtartósabbnak. A korszak ezer szállal kötődött az egykori Római Birodalom kultúrájához és építészetéhez, ezért művészetét és kultúráját "karoling reneszánsznak" is nevezik. A legsikeresebb karoling uralkodó, Nagy Károly Aachenben építtetett kápolnát (51. ábra) (762-805). A kápolna nyúlánk, magas belső tere központos elrendezésű (52. ábra). A magas belső teret két szinten árkádos folyosók veszik körül. Igen szép a boltozatokat fedő mozaik: a sötét mellékhajókat virágos motívumokból szőtt ornamentika deríti.

A korszak fontos alkotásai közé tartoznak a bazilikák is. Ezek hosszházas elrendezésűek, gyakran kettős kereszthajóval, a hossz- és kereszthajók találkozásánál magas, toronyszerű négyezeti térrel. A karzatokra kerek, kör alaprajzú lépcsők vezetnek. A négyezeti- és lépcsőtornyok változatos, "szoborszerű" megjelenést kölcsönöznek a templomoknak, melyekhez déli oldalukon gyakran kolostor is csatlakozott. A korszak templomépületei már a "romanika" előfutárai, ezért gyakran "preromán" bazilika néven is emlegetik őket. A legismertebb preromán bazilikák St.Gallen (53. ábra), Augsburg, Hildesheim és Trier tempolma. E típuskör jelentős hazai emléke a feldebrői templom. E korból származik Zalavár, melyet Privina szláv uralkodó építtetett 850 körül.

Melléktermék
Harmadik érvemet a szintén alsó-ausztriai Duna-menti Göttweig bencés kolostorában leltem meg. Az apátság pontosan ugyanúgy dombtetőre épült, mint Pannonhalma vagy Melk és a többi híres környékbeli bencés kolostor. Kivétel nélkül mindegyik ősi kelta szent hely volt korábban. Ez esetben címere ad okot további nyomozásra. A körfoglalatú címerben zöld hármas halmon piros háttér előtt egyenlőszárú fehér kereszt látható. Mit keres e három szín, de legfőképpen a magyar címerből ismert hármashalom és a ragozó nyelvűek ősi egyenlő szárú körosztott keresztje egy ausztriai bencés szerzetesrend címerében, akik mindig is a római kereszténység terjesztésében jeleskedtek?

Villanyoltás
A 6. században,miközben Nyugat-Európát elborította a sötétség, Justinianus, a KeletrómaiBirodalom császára merész építményével, a Hagia Sophiával, azaz az IsteniBölcsesség Templomával (532-537) forradalmasította az építészetet. A HagiaSophia volt a legnagyobb az uralkodása alatt épült mintegy harminc templomközül.
A Hagia Sophia némieltérést mutatott az ókor Róma klasszicizmusától: az oszlopfőket példáulkúszónövény-ábrázolásokkal díszítették.

Hildesheimi St. Michael templom épült: 1010-1020
Kerestem volna Nagykároly palotakápolnájának előzményeit és hasonló társait, de nem találtam. Tán rossz a netem?.. Miközben ismert, hogy a Kárpát medence hatalmas avar birodalmában csodálatos építmények születtek, virágzott az ipar, a krónikások örök időkre feljegyezték az avar uralkodók tetteit... mert ha ez nem történt meg, akkor 2 eset lehetséges: vagy nem volt ilyen kor, vagy igen hosszú háború sujtotta Európát. S mint ismert, harc közben hallgatnak a múzsák, s emberek hajléki már régen nem épülnek. Noha fegyvereknek ez esetben is kell maradniuk.

Érdekességként, az  motívumaiból a vörös csíkozás felbukkan Aachenben is. Its outer walls are constructed of superfine red bricks, henceit is called Alhambra, meaning 'red' in Arabic.
Video
; Oroszlánok. Nehéz ma levadászni egy vörös-fehér sávos ork boltozat képét a spanyoloktól, pedig valaha csak azt mutatták..

Egyiptom

...és Nagykároly palotakápolnájának részlete. A csíkos boltív mindegyik helyen előfordul.

Alsacae az arab nyelvből Al-sace "A szaka".

Alhambra
és egy Video


Elzász Lotharingia
ALSACE (alsass'), a province of France. In L. it is found written Elisatia, Alisatia, and Alsatia. According to some vsriters its ancient name was Elsas, i.e. the Country of the Elsassin, a tribe who are supposed to have derived their name from the river III, on the banks of which they dwelt. Menage says the 111, EUus, or Illus was anciently called the Alsa, as appears by old title-deeds at Strasburg ; hence Alsa-tia, Alsace.
ALSATIA, Blackfriars, London. Sheridan thinks Alsatia may have been the habitation of the Ancient Saxons. Qu. A. S. Eald Seaxen, Old Saxons. See Alsace.

Alemann

According to Asinius Quadratus (quoted in the mid-sixth century by Byzantine historian Agathias) their name means "all men". Még a végén kiderül, hogy nem is volt olyan vicces részemről ez az "all-e-mond" szójáték. (Eel!)
Another source derives the Ala- from *al-, "beyond", often in the sense of "other", from which are also derived Greek allos "other, alien" and Old High German Elisâzzo " (Elsaz or Alsace): "the land on the other side of the Rhine".

Istvaeones

eon 
1647, from L. æon, from Gk. aion age, vital force, lifetime, from PIE base *aiw- "vital force, life, long life, eternity" (cf. Skt. ayu "life," Avestan ayu "age," L. aevum "space of time, eternity," Goth. aiws "age, eternity," O.N. ævi "lifetime," Ger. ewig "everlasting," O.E. a "ever, always").

Bhagavad Gita

Istva = imádat/ worshipping
ishtô ishta/
10 (mN) worshipped (Kr), wished for, desired, beloved (k93) {avesta}
The origin of the Hungarian name István has the following meaning: Crowned.
The etymology of "István" is Hungarian form of Stephen. This meaning also applies to these versions: Istvan
Tehát a magyarok nyelvén a királyi fejék (crown) az ISTVÁN. Csak erről a magyarok nem tudnak..
A finn rokon - Pisti
A hűséges
Πίστη (pisti)
Explanation:
The Greek equivalent for this word referring to faith in a supreme being is πίστη (pronounced "pisti").
Itáliai város Pisticci
Its name derives from the Latin Pesticius, that is pasture land. Another etymology suggests it derives from the Greek pistoikos, signifying loyal place, seemingly a named earned in the field of war against the Romans (III century BC).
István palástján Stephen helyett Sephen van írva.
Pastinachus sephen = rája féle

A lényeg

A franciáknál rengeteg a Merowing nyom, de ritka a Karoling. Magyarországon a fordítottja igaz: Kevés a hun kori lelet, de rengeteg az avar kori.

Pesti István 2011 szeptember

Nyitólap